Hazine Sistemi

Oyunculara katkı sağlayacak sistemler.
Kullanıcı avatarı
CameL
Yönetici
Mesajlar: 225
Kayıt: 02 Haz 2017, 14:36

Hazine Sistemi

Mesajgönderen CameL » 18 Tem 2017, 13:07

Khal'tulun ölümünün üzerine aylar geçti. Yaz gelmiş, britain de ağaçlar yeşermişti. Britain dağlarından şehre doğru yaşlı bir yolcu yaklaşıyordu. Yolcunun eski ve yırtık bir cübbesi vardı. Çantası ise parşomen parçaları ile doluydu. Şehir muhafızlarına yaklaştı. "Usta Hawkwind ile görüşmeye geldim dedi" üzerini aradıklarında ise sadece parşomen parçaları ve bir kaç küflenmiş ekmek parçası buldular. Yaşlı adamı Usta Hawkwind'in yanına kadar götürdüler.

Yaşlı adam Ilshenardan gelmişti. Bu yolu tek başına gelebildiğine herkes çok şaşırdı. Yolcu anlattı; "Usta Hawkwind, önce size saygılarımı sunarım. Bunca yolu tek başıma geldim ama yolda balron ve hırsızlardan canımı zor kurtardım. Hatta size teslim etmeyi düşündüğüm haritaların büyük kısmını onlara canım uğruna vermek zorunda kaldım dedi" Hawkwind, yaşlı adamın getirdiği haritaları inceledi. Ölen Khal'tulun gizli hazineleriydi bunlar. Sosaria toprakları üzerinde gömülü ve sadece kendinin bildiği yerlerdi.

Hawkwind durumu Lord Casplor'a anlattı. Casplor Bu hazinelerin balron ve hırsızlarda olmasının insanlığı zora düşüreceğinin farkındaydı. Tüm insanlıktan çalınan bu hazinelerin bulunması gerekmekteydi. Hırsızların çaldığı haritalar şişeler halinde açık denizlere doğru atılmıştı. Balronlar ise zindanlarda haritaları saklıyor, hatta bulmak için haritacıları kaçırmaya çalışıyorlardı.

Lord Casplor buyurdu; "Zindanlarda gizlenen balronlardan, açık denizlere saçılmış, içinde harita saklı şişeleri bulan
hakkını sonuna kadar alacaktır.! Tüm harita bilimcileri ve ortaklarına duyurun !"

Sistem Açıklaması

Zindanlarda bulunan yaratıklardan veya balık tutarken yakaladığınız hazine haritaları 6 çeşittir. Bu hazine haritalarını açmak ve bulduğunuz kasayı açmanız için gerekli yetenekler;

Level 1 Harita için 50.0 Cartography
Level 2 Harita için 60.0 Cartography
Level 3 Harita için 70.0 Cartography
Level 4 Harita için 80.0 Cartography
Level 5 Harita için 90.0 Cartography
Level 6 Harita için 98.1 Cartography

2.Çağdan itibaren yapılan güncelleme ile; artık kasaları açarken anahtar harcanmamaktadır. Sadece gerekli lockpicking yeteneği istenmektedir.

Haritayı açarak okuyabildiğiniz taktirde ekranınıza gelen haritada hazinenin yeri belirmektedir. Ayrıca oyun ekranınıza çıkan imleci takip ederek hazineyi bulabilirsiniz.
Resim

Hazineyi bulduğunuz zaman yerin altından kazarak çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için de Mining yeteneğine ve Pickaxe eşyasına ihtiyacınız vardır.

Hazineyi çıkarmayı denerken dikkatli olmalısınız. Her an hazine koruyucuları uyanabilir ve size zarar vermek için belirebilirler. Mining yeteneğinize bağlı olarak hazine kasasını yerin altından daha rahat kazarak çıkarabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Hazine koruyucularını ve kasayı çıkarmak için Mining yeteneğinde ustalaşmanızı öneririz. Ustalaştığınız taktirde hazine koruyucularını uyandırmadan bile kasayı sessizce çıkarabilirsiniz.
Casplor Ultima Online
Blood Pact Of Ilshenar
https://www.casplor.gen.tr/

Lord Casplor'un Doğuşu; https://www.casplor.gen.tr/casplor-hikaye/

“İşlevsel Sistemler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron